Od powstania “Walk Away” każdy z jego muzyków zaistniał później, jako leader własnego składu. Kwestią czasu było pojawienie się na scenie firmowanego nazwiskiem Jakubka zespołu. W 2004 doszło do pierwszych prób z całkowicie nowymi utworami skomponowanymi specjalnie na potrzeby kwartetu, choć idea powstała kilka lat wcześniej. Zbyszek sięgnął po koncepcję “fusion”, w której muzycznie wyrastał i czuje się znakomicie. Kompozycje były pisane pod kątem brzmień instrumentów poszczególnych muzyków. Sięgnął przy tym po znakomite brzmienie gitary Marka Radulego, z basową podporą elektrycznego basu Tomasza Grabowego, przy rytmicznym, nowoczesnym wsparciu perkusji Artura Lipińskiego. Jednak zawsze sukcesem jest autorski program. Większość kompozycji, to kompozycje leadera, przez co kwartet ma swoje niepowtarzalne, muzyczne brzmienie. Oto członkowie zespołu:
Od 1983 roku jest bardzo aktywny na scenie jako instrumentalista wielu formacji. Z pewnością był jednym z filarów „Walk Away”, który współtworzył muzycznie i grał nieprzerwanie przez pierwszych 12 lat i z którym po przerwie nadal okazyjnie współpracuje. Na jazzowej scenie widziany w wielu zespołach, między innymi „Young Power”, „Back In”, „Three Generation Quartet”, „Susan Weinert & Zbigniew Jakubek Groovin Waves”. Aktualnie współtworzy „Krzysztof Ścierański New Quartet” czy „Visegrad Blues Band”. Występował na scenach z artystami zagranicznymi takimi jak: Eric Marienthal, Frank Gambale, Chester Thompson, Mino Cinelu, Cindy Blackman, Bill Evans, Carmine Appice, Dean Brown, Nippy Noya. Współpracował z czołówką polskiego jazzu, w tym ze znanymi wokalistami: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Ewą Urygą, Mieczysławem Szcześniakiem, Markiem Bałatą. Ma na koncie nagranych ponad 40 płyt i kompilacji. W wyniku m.in. jego starań w 2015 roku doszło do uruchomienia kierunku "Jazz i Muzyka Rozrywkowa" na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, z którym jest związany od 2003 roku. Od 2012 roku wykłada również na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 2013 roku jeden z współtwórców projektu "Art Celebration", który jest dorocznym wydarzeniem koncertowym w ramach "Wschodu Kultury: w Rzeszowie. Z jego inicjatywy powstały w 2015 roku I Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne w Orelcu. Po krótkiej przeriw koncertowej, "Zbigniew jakubek Quartet" powraca do koncertowania.
Od 2014 gitarzystą kwartetu został Damian Kurasz, wybitny muzyk, aranżer, producent i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Laureat festiwalu Guitar City w 2002 r. Porusza się w wielu gatunkach muzyki: rock, blues, jazz i szeroko rozumiany pop music, co czyni go poszukiwanym muzykiem. Lista osób z którymi współpracował jest długa, ale warto wymienić: Gordon Haskell, Jon Lord (Deep Purple), Michael Bolton, Tołhaje, Ania Szarmach. Brał udział w wielu programach typu tv show. Dyskografia obejmuje kilkadziesiąt płyt z jego udziałem udział. Aktualnie wykładowca na kierunku „Jazz i Muzyka Rozrywkowa” Uniwersytetu Rzeszowskiego, jak również wykładowca wielu warsztatów muzycznych w Polsce.
Pierwsze kroki muzyka związane były z grupą “Spirituals Singers Band”. Od kilku lat, działalność jego skoncentrowała się bardziej w głównym nurcie elektrycznego jazzu. Przede wszystkim współpraca z grupą “Funky Groove”. Poza tym grywał w różnych formacjach Zbigniewa Lewandowskiego, z Big Bandem Aleksandra Mazura, Krystyną Prońko, “Walk Away”. Grał z wieloma muzykami sceny jazzowej m. in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Mino Cinelu (USA), Urszulą Dudziak, Zbigniewem Lewandowskim, Tomaszem Szukalskim, Januszem Skowronem, Kubą Stankiewiczem. Twórca autorskiego wydawnictwa, szkoły na gitarę basową – “Moja basówka”.
Po dziesięciu latach istnienia kwartetu, objął posadę perkusisty po Arturze Lipińskim (do 2014). Jego działalność na scenie zamyka się ponad dziesięcioletnią pracą z różnymi artystami. Zaczynał od nagród na Jazz Juniors 2004. Zdobył również nagrodę ZAIKSU za kompozycje w konkursie Jazz Nad Odrą w 2006 roku. Współpracował z Katie Melua, Grzegorzem Turnauem, Michałem Urbaniakiem, Kubą Badachem, Krzysztofem Kiliańskim czy Piotrem Rubikiem. Nawiązał też stałą współpracę z O.S.T.R.. Jego firmową formacją jest „Wojtek Fedkowicz Noise Trio”, która balansuje na granicy jazzu, elektroniki, z wszelkimi inklinacjami w stronę rytmu i akustycznego grania. Wspiera czynnie wiele formacji, orkiestr, wspólpracując z TV przy muzycznych show. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku "Jazz i Muzyka Rozrywkowa".